Polskie Towarzystwo Tłumaczy Przysięgłych i Specjalistycznych (PT TEPIS) stworzyło bazę tłumaczy, którzy mogą udzielić pomocy tłumaczeniowej uchodźcom wojennym. Potrzebni są przede wszystkim studenci władający językiem ukraińskim lub rosyjskim, ale także osoby ze znajomością innych języków. Prosimy o zapisywanie się na poniższą listę w MS Forms. Wypełniając zgłoszenie, wyrażają Państwo zgodę na przekazanie i przetwarzanie danych osobowych PT TEPIS. Link do listy: https://forms.office.com/r/S4NLphNdQm
Każdy student będzie mógł otrzymać zaświadczenie z PT TEPIS o wolontariacie tłumaczeniowym.

W dniu 1 marca w Instytucie Filologii Słowiańskiej rusza zbiórka materiałów opatrunkowych i higienicznych dla potrzebujących na Ukrainie. Na dary organizatorzy czekają od poniedziałku do piątku w godz. 10-19, ul. Pocztowa 9, sala 101, tel. 71 375 4550. W miarę możliwości prosimy o przynoszenie darów w kartonach.
Lista potrzebnych produktów

Informujemy wszystkich obywateli Ukrainy wśród naszych studentów, że Wydział Filologiczny może wystawić Państwu zaświadczenie o statusie studenckim, które może pomóc przy przekraczaniu granicy ukraińsko-polskiej w obie strony. Zaświadczenia będą wydawane w języku ukraińskim i polskim, w formie papierowej lub skanu, opatrzone podpisem Dziekana. Aby otrzymać taki dokument, należy przesłać – w obydwu językach – następujące dane: imię i nazwisko, numer i seria paszportu, kraj wydania, data i miejsce urodzenia drogą mailową na adres Prodziekana WFil prof. Stefana Kiedronia (stefan.kiedron@uwr.edu.pl).

Studenci będący obywatelami Ukrainy, którzy znaleźli się przejściowo w trudnej sytuacji życiowej, mogą otrzymać zapomogę. Należy w tym celu zarejestrować wniosek w formie elektronicznej za pośrednictwem strony www.usosweb.uni.wroc.pl (zakładka „Dla wszystkich”, podzakładka „Wnioski”) oraz zawrzeć uzasadnienie. Po zarejestrowaniu wydrukowany i podpisany wniosek należy złożyć w dziekanacie Wydziału Filologicznego lub przesłać jego skan drogą mailową na adres p. Natalii Woźniak z dziekanatu (natalia.wozniak@uwr.edu.pl).