KN Doktorantów Chamelinguon Language and Culture Club

IFA

Koło Naukowe Doktorantów Wydziału Filologicznego Chamelinguon Language and Culture Club

Doktoranckie Koło Naukowe Chamelinguon Language and Culture Club, działające od 2020 roku przy Instytucie Filologii Angielskiej Uniwersytetu Wrocławskiego, jest organizacją zrzeszającą doktorantów Wydziału Filologicznego, którzy wspólnie chcą rozwijać swoje zainteresowania związane z językiem, literaturą i kulturą. Nasze koło jest inicjatywą, której celem jest integracja studentów studiów licencjackich, magisterskich i doktoranckich z kadrą Instytutu Anglistyki we Wrocławiu.

Nasza działalność obejmuje szeroko pojmowaną działalność naukową, w obrębie której organizujemy wykłady otwarte, spotkania z pracownikami czy konferencje naukowe, a także wydarzenia integracyjne. Chętnie angażujemy się również w różnego rodzaju projekty popularyzatorskie oraz dydaktyczne.

W roku akademickim 2020/2021 Koło Naukowe Chamelinguon Language and Culture Club zorganizowało cykl wykładów trwający od listopada do maja. W trakcie całego roku akademickiego odbyło się 12 wykładów, podczas których mieliśmy przyjemność gościć polskich i międzynarodowych mówców reprezentujących różne dziedziny naukowe związane z filologią.

W czerwcu 2021 zorganizowaliśmy dwudniową, ogólnopolską konferencję dla młodych badaczy: Wrocławskie Spotkania Młodych Filologów. Spotkanie miało charakter interdyscyplinarny a jego celem była dyskusja na temat współczesnych trendów filologicznych, upowszechnienie wyników badań oraz integracja środowiska studenckiego i doktorantów. Podczas wydarzenia studenci i doktoranci mieli możliwość prezentacji swoich badań i wymiany poglądów oraz doświadczeń w reprezentowanych przez siebie dziedzinach. W wydarzeniu udział wzięło ponad 50 prelegentów, reprezentujących różne dziedziny filologii, z ośrodków uniwersyteckich z całej Polski.

Członkiem Koła Naukowego Chamelinguon Language and Culture Club może zostać każdy doktorant Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Wrocławskiego. Zainteresowanych prosimy o kontakt: magdalena.dziurzynska2@uwr.edu.pl

Zapraszamy również na naszego facebooka: https://www.facebook.com/chamelinguonclub